Dedzināta koksne fasādei

Mūsdienu ļoti aktīvo ekoloģijas ideju kontekstā parādās vēlme pēc dabiskuma, kas neapiet arī būvniecības nozares nozari. Nav pārsteidzoši, ka koks, kurš arī tā nav zaudējis popularitāti, tagad piedzīvo īstu renesansi, jo tas ir ekoloģisks, dabīgs celtniecības materiāls. Papildu priekšrocība ir tā, ka atšķirīgu izskatu kokam var piešķirt ar dažādiem apstrādes veidiem: krāsošanu, lakošanu, eļļošanu, impregnēšanu u. c. Bet tiem, kas meklē absolūtu dabiskumu un vēlas netradicionālus, ekskluzīvus risinājumus, mēs piedāvājam dedzinātu koksni. Uzticamu koksnes aizsardzību un oriģinālu izskatu nodrošinās koksnes apstrāde, kuras pamatā ir tradicionālā japāņu tehnoloģija Yakisugi, kas pazīstama arī kā Shou Sugi Ban. Tā ļauj saglabāt un papildināt koksnes vērtīgo fizikālo un estētisko īpašību klāstu.

Koksnes dedzināšanas tehnika Yakisugi, kas zināma arī ar nosaukumu Shou Sugi Ban, izceļas ar savu ilgmūžību, padarot to par lielisku izvēli mājas eksterjera elementiem. Šī koksnes sagatavošanas metode ir izturējusi daudzus gadsimtus ilgu pārbaudi Japānas klimatā, kam raksturīgi gan pustropu, gan ziemeļu laika apstākļi.

Dedzinātas koksnes tehnoloģijas izcelsme

Gan austrumu kultūra, gan to dizaina risinājumi ir savdabīgi, noslēpumu pilni, maģiski, un interjera un eksterjera elementi ir burvīgi un unikāli. Viens no piemēriem ir dedzināta koksne. Par tradicionālo japāņu eksterjera tehnoloģiju Shou Sugi Ban jūs varbūt esat dzirdējuši arī ar nosaukumu Yakisugi. Izmantojot šo metodi, koksnes apstrāde tiek sākta ar tās dedzināšanu, pēc tam koksni atdzesē, rūpīgi notīra un pārklāj ar dabīgu eļļu. Koksni dedzina neticami augstā temperatūrā, kas ievērojami pārsniedz parasto liesmu, izmantojot profesionālo tehniku un unikālas zināšanas un prasmes.

Pareiza koksnes izvēle ir viens no būtiskākajiem uzdevumiem šajā procesā. Lai arī pašlaik tirgū var atrast dažādas dedzinātas koksnes, šīs tehnoloģijas dzimtenē tradicionāli izmanto ciedru. Tomēr laika gaitā tehnoloģija ir uzlabota un pielāgota citām koku sugām, taču tradicionāli šim nolūkam izmanto skujkokus. Mūsu tirgū populāri ir lapegle, egle, priede, Accoya.

Tehnoloģija nav jauna – Japānā to izmanto gadsimtiem ilgi, un tas noteikti ir pietiekami ilgs laiks, lai pārbaudītu un pamatotu tās priekšrocības.

Ar ko izceļas dedzināta koksne?

Tehnoloģija Shou Sugi Ban strauji kļuva populāra ne tikai tāpēc, ka it kā iekonservē koksnes labās īpašības, bet arī tāpēc, ka koksnei piešķir papildu izturību, cietību un, protams, nevainojamu estētiku. Dedzināšanas procesa radītās ilgmūžības dēļ šāda koksne ir viena no labākajām izvēlēm āra elementiem.

Ūdensizturība un ugunsizturība

Dedzināta koksne izskatās precīzi, stilīgi, unikāli, tāpēc nav pārsteigums, ka tā īpaši piesaista tos, kas vēlas neparastus risinājumus savas mājas eksterjeram. Turklāt jāpiemin, ka dedzināta koksne ir daudz mazāk ūdens caurlaidīga, izturīgāka pret uguni, koku mīlošiem kukaiņiem, kā arī puvi. Dedzināšanas laikā poras uz koka virsmas sašaurinās, tāpēc koksne kļūst gandrīz ūdens necaurlaidīga un efektīvi pasargāta no šķelšanās, plaisāšanas.

Unikāla tekstūra

Pēc Yakisugi tehnoloģijas koka dēļu ārējā daļa tiek apdedzināta, tādējādi piešķirot kokam bagātīgu, ekskluzīvu nokrāsu un izceļot tā unikālo, atšķirīgo tekstūru. Lieki piebilst, ka pilnīgi katrs koks ir atšķirīgs, un tas nozīmē, ka dedzināšanas laikā tiek izcelti dažādi, konkrētajam kokam raksturīgi raksti, un tas ir neticami, tie ir unikāli izstrādājumi!

Nesmērējoša virsma

Dažreiz rodas nepamatotas bažas, ka dedzināts koks ir smērējošs. Taču tā nav taisnība, jo pēc dedzināšanas koksni notīra un apstrādā ar dabai draudzīgu hibrīdu eļļu, tāpēc tā nemaz nesmērē. Droši varat izmantot pat tur, kur bieži pieskarsies kokam, staigās basām kājām vai novietos mēbeles, utt.

Ilgmūžība

Ja vēlaties, lai dedzināta koka apšuvums nezaudētu sākotnējo izskatu un pēc iespējas ilgāk saglabātu savas apskaužamās īpašības, ieteicams šādu fasādi periodiski apstrādāt ar speciālām eļļām. Tā jūs līdz pat simt gadiem saglabāsiet koksnes sākotnējo reprezentatīvo izskatu un fiziskās īpašības.

Dabiska estētika

Koksnes dedzināšana lieliski izpilda dabisko aspektu, kuru daudzi tik augstu vērtē , taču netiek aizmirsts arī par projekta estētisko redzējumu. Koksnes dedzināšana atklāj pilnīgi unikālus rakstus un tekstūras, nodrošina aizsardzību pret ārējiem faktoriem un nodrošina praktiskumu. Bet saskaņot šos aspektus – jūs piekritīsiet – ir sarežģīti.

Kur izmantot dedzinātu koksni?

Lai arī biežāk tiek runāts par dedzinātu koku fasādēm, tā izmantošanas iespējas ir daudz plašākas. Dedzināta koka paneļi ir piemēroti mājas eksterjeram un interjeram, terases dēļi ir ļoti populāra izvēle terasēm, balkoniem, ēvelēti dēļi – apsveicams risinājums žogiem.

Dedzināti paneļi mājas eksterjeram

Dedzināta koksne ēkas fasādei piešķirs oriģinālu, greznu izskatu. Solīdā, izsmalcinātā un skatienu piesaistošā dedzinātas koksnes tekstūra būs jūsu mājas vizītkarte.
Dedzināti paneļi mājas fasādei, koksne balkoniem, margām un citiem eksterjera elementiem piešķirs oriģinalitāti un greznības iespaidu, un kopā noteikti veiks savu pamatfunkciju. Paneļus var uzstādīt horizontāli, vertikāli vai slīpi.

Dedzināta koksne terasei

Mājas āra terasei parasti jāiztur ne mazums vides faktoru radītu pārbaudījumu: lietus, sniegs, mitrums, saules gaisma, temperatūras izmaiņas. Tāpēc, izvēloties koksni terasei, prioritāte parasti tiek piešķirta tās izturībai un ilgmūžībai. Tāpēc nav pārsteidzoši, ka popularitātes laurus plūc cietā lapegle, kurai raksturīga apskaužama stiprība un izturība pret atmosfēras iedarbību. Dedzināta lapegle apmierinās pat visprasīgāko saimnieku vajadzības – papildus tai raksturīgajai cietībai un izturībai dedzinātais koks priecēs ar savu apbrīnojamo estētiku. Dedzinātas lapegles terase būs unikāla, ļoti eleganta un vienlaikus ilgmūžīga. Ne sliktāka izvēle terasei ir dedzinātas koksnes dēļi no izteiksmīgās priedes.

Dedzināta koksne žogam

Žogiem ir ne tikai aizsardzības, bet arī estētiskā funkcija. Lai panāktu harmonisku pagalma skatu, žogs tiek saskaņots ar mājas eksterjeru vai citiem elementiem. Turklāt pastāvīgās vides ietekmes dēļ pagalma žogam tiek izvirzīts ievērojams daudzums prasību: tam jābūt stipram, izturīgam pret mehāniskiem bojājumiem, pret mitrumu, pret saules gaismu, temperatūras izmaiņām un citām vides ietekmēm. Var būt grūti atrast materiālus, kas atbilst visiem žoga kritērijiem. Ja vien… neizvēlaties dedzinātu koksni. Dedzināšanas metode, saglabājot visas koksnes labās īpašības un piešķirot vēl lielāku stiprību un izturību, garantē, ka šāds žogs būs ilgtermiņa ieguldījums. Tiesa, nevajag aizmirst arī par stilu – dedzinātas koksnes žogs būs unikāls, solīds un stilīgs. Vēl viena priekšrocība ir tā, ka šāds žogs lieliski iekļausies gan mūsdienīgā, gan autentiskā lauku pagalma vidē.

Kādu dedzinātas koksnes krāsu izvēlēties?

Krāsas izvēle ir diezgan sarežģīts izaicinājums, it īpaši tāpēc, ka mūsu sortimentā atradīsiet lielu dažādību. Pieņemot lēmumu, apsveriet, kādai telpai koks tiks izmantots – mājas iekštelpām vai ārpusei, kāds stils dominē vai kādu vēlaties izveidot. Izvēloties koksnes krāsu iekštelpām, ņemiet vērā interjera koncepciju, mēbeļu, tekstilizstrādājumu un aksesuāru krāsu. Izvēloties koksni ārpusei, novērtējiet citus mājas elementus, piemēram, jumta krāsu, pagalma mazos arhitektūras elementus utt. Vai varbūt jūs būvējat jaunu māju un tieši mājas fasāde kļūs par akcentu, no kura būs atkarīgas citas izvēles? Ja šaubāties vai nezināt, kādu dedzinātu koksni izvēlēties, sazinieties ar mūsu komandu – mēs konsultēsim un palīdzēsim pieņemt lēmumu.

Dedzināta koka krāsu gamma ir plaša. Varbūt pamanāmākā ir stipri apdedzināta, sulīgi melna pārogļota virsma, kurai raksturīgs dabisks raupjums. Tā ir ilgmūžīga apdare, ļoti stipra un izturīga, kurai nav vajadzīga kopšana. Melna fasāde ir ļoti piemērota mūsdienīgām, modernām ēkām.

Ļoti gaumīgi izskatās dedzināts koks, kuru atdzesējot vienu reizi ķemmē – tādā veidā nepaliek pārogļojušās koksnes efekts, bet izceļas struktūra, parādās gaišākas joslas. Spēcīgāka ķemmēšana pēc apdedzināšanas, kad gandrīz tiek sasniegta dabiskā krāsa, rada vēl gaišāku nokrāsu ar tumšām dedzinātām struktūrām – ārkārtīgi elegants un ekskluzīvs variants.

Dedzināta koksne izmantošanai ārā mūsu sortimentā:

  • Lai arī dedzināts koks parasti ir tumšs, tam tomēr var būt daudz dažādu nokrāsu, tāpēc mūsu piedāvājumā jūs atradīsiet plašu krāsu gammu: no melnas līdz dažādiem brūnās un pelēkās krāsas toņiem. Krāsa ir atkarīga no izmantotās dedzināšanas tehnikas un turpmākās apstrādes metodes.
  • Mēs pārdodam šādu dedzinātu koksni: Accoya®, lapegle, priede un egle. Accoya® tiek augsti novērtēta par dabiskumu un izturību, lapegle raisa simpātijas ar apskaužamo stiprību un izturību pret ārējām ietekmēm, priede un egle piesaista ar estētisko izskatu. Tiesa, par visiem koksnes veidiem ir pozitīvas atsauksmes, katrs klients izvēlas to, kas vislabāk atbilst viņa vajadzībām un iespējām.
  • Piedāvājam ēvelētus dedzinātas koksnes dēļus, dēļus ar pusgropi vertikālai vai horizontālai montāžai, dēļus ar gropi, dedzinātas koksnes fasādes paneļus ar rombveida profilu, kā arī gofrētus vai gludus lapegles un priedes terases dēļus.
  • Mūsu sortimentā jūs atradīsiet tikai kvalitatīvu, izturīgu un skaistu dedzinātu koksni fasādei, žogam, terasei, mājas interjeram, kas nodrošina vislabāko lietotāja pieredzi.

„Degmeda” – lieliska izvēle ikvienam

Vēlaties realizēt unikālas mājas eksterjera idejas, ieviest netradicionālus risinājumus? Ideāli piemērota ir dedzinātā koksne – estētiska, grezna, eleganta, izturīga un ilgmūžīga. Piedāvājam ļoti plašu profilu, tekstūru un krāsu izvēli.

Izvēlēties mūsu vietnē ir ļoti vienkārši un ērti. Mums ir dažāda garuma un citu izmēru dedzināta koka dēļi, tāpēc ikviens atradīs to, kas vislabāk atbilst viņa vajadzībām. Izvēlieties vēlamo produktu, ievadiet nepieciešamos datus, un drīz mūsu komandas speciālisti sazināsies ar jums un izteiks labāko piedāvājumu. Ātri un vienkārši.

Vēlaties uzzināt, kāda ir dedzinātās koksnes cena? Sazinieties ar mums, tīmekļa vietnē aizpildot īpašu veidlapu vai pa tālruni – mēs sniegsim precīzu aprēķinu, cik daudz koksnes būs nepieciešams jūsu projektam un cik tas maksās.

Dedzināta koksne ir materiāls, kas mājas fasādei piešķirs izsmalcinātu izskatu. Mūsu dedzināta koka izstrādājumus varat apskatīt, klikšķinot uz saites. Mēs arī sniedzam koksnes dedzināšanas pakalpojumus un pieņemam individuālus pasūtījumus.