Elewacje z opalanego drewna

Technika opalania drewna zwana również yakisugi wyróżnia się trwałością, dzięki czemu świetnie nadaje się zastosowań zewnętrznych. Jest to sprawdzona technika, która od wieków jest powszechnie stosowana w Japonii, gdzie warunki klimatyczne wahają się od półtropikalnych po północne.
Na pewno widzisz trend stawiający na naturalność zarówno w stylistyce wnętrz, jak i na zewnątrz. Opalanie to absolutnie naturalny sposób obróbki drewna, który dodaje projektom przyjemnych walorów estetycznych. W procesie opalania wszystkie naturalne barwy i struktura drewna są wzmacniane i uwydatniane. Oprócz tego drewno staje się wysoce odporne na czynniki środowiskowe (ogień, woda, owady, rozkład). Ogółem, technika ta jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również bardzo praktyczna.
Aby zapewnić naturalne właściwości konserwujące oraz zachować oryginalny efekt opalanego drewna tak długo, jak to możliwe, niezwykle ważne jest regularne nakładanie na drewnianą fasadę naturalnego oleju. Dzięki temu zapewniona zostanie długa trwałość (do 100 lat) fasady z opalanego drewna.