Põletatud puit fassaadile

Ärge valige igavaid lahendusi – uuendage maja fassaadi jaapani traditsioonilise tehnika alusel töödeldud voodrilaudadega.

Tänapäeval populaarsete ökoloogiliste ideede kontekstis ilmnev soov loomulikkuse järele hõlmab ka ehitussektorit. Seega pole midagi imetlusväärset, et alati populaarne puit kogeb nüüd tõelist renessanssi, kuna see on ökoloogiline ja naturaalne ehitusmaterjal. Täiendavaid eeliseid lisab see, et erinevate töötlemisviisidega võib puidule anda üsna erineva näo: värvimine, lakkimine, õlitamine, impregneerimine jt. Aga neile, kes otsivad absoluutset naturaalsust ning mittetraditsioonilisi, ainulaadseid lahendusi, pakume põletatud puitu. Usaldusväärse puidukaitse ja originaalse ilme tagab Jaapani traditsiooniline puidupõletustehnika – Yakisugi, tuntud ka kui Shou Sugi Ban. See tehnoloogia võimaldab säilitada ja täiendada puidu väärtuslike füüsiliste ja esteetiliste omaduste spektrit.

Puidupõletustehnika Yakisugi, ehk teisiti nimetatud Shou Sugi Ban eelis on toodete pikk kasutusiga, seetõttu on see suurepärane valik kodu väliskujunduse elementide jaoks. Seda puidutöötlemisviisi on paljude sajandite vältel kontrollitud Jaapanis, kus on esindatud nii pooltroopiline kui põhjamaine kliima.

Põletatud puidu tehnoloogia päritolu

Nii idamaine kultuur kui ka selle disainilahendused on omapärased, salapärased ja isegi maagilised aga sise- ja väliskujunduse elemendid on võluvad ja unikaalsed. Üheks näiteks on põletatud puit. Traditsioonilist jaapani väliskujunduse tehnoloogiat Shou Sugi Ban võidakse nimetada ka Yakisugi’ks. See puidutöötlemismeetod koosneb puidu põletamisest, seejärel puit jahutatakse, puhastatakse hoolikalt ja kaetakse naturaalse õliga. Puitu põletatakse kõrgel temperatuuril, mis ületab suuresti tavalise leegi temperatuuri, töötlemisel kasutatakse professionaalset tehnikat ning unikaalseid teadmisi ja oskusi.

Sobiva puidu valimine on selle protsessi üks olulisemaid aspekte. Kuigi tänapäeval võib turul leida erinevat liiki põletatud puitu, kasutatakse selle tehnoloogia kodumaal traditsiooniliselt seedrit. Hoolimata sellest, et aja jooksul on tehnoloogia täiustunud ja seda on kohandatud teistele puiduliikidele, on traditsiooniliseks valikuks siiski okaspuit. Meie turul on populaarne lehis, kuusk, mänd, Accoya.
Tehnoloogia ei ole uus – Jaapanis on seda kasutatud aastasadu, mis on tõesti piisav ajavahemik selle kontrollimiseks ja eeliste põhjendamiseks.

Mille poolest on põletatud puit erinev?

Shou Sugi Ban tehnoloogia on kiiresti populaarsust kogunud mitte ainult sellepärast, et see justkui säilitaks puidu head omadused, vaid ka seetõttu, et parandab puidu vastupidavust, tugevust ning lisab laitmatut esteetikat. Tänu põletamisprotsessis omandatud pikaealisusele on selline puit üks parimaid valikuid välielementide jaoks.

Vee- ja tulekindlus

Põletatud puit näeb välja stiilne ja unikaalne, seetõttu köidab neid, kes ihkavad oma maja väliskujundusse ebatavalisi lahendusi. Lisaks sellele väärib märkimist, et põletatud puit imab palju vähem vett, see on vastupidav tulele, puitu kahjustavatele putukatele, samuti mädanemisele. Põletamise ajal tõmbuvad puidupinna poorid kokku ja seetõttu muutub puit peaaegu vetthülgavaks ja omandab efektiivse kaitse pragunemise vastu.

Unikaalne tekstuur

Yakisugi tehnoloogia abi töödeldakse puitlaudise välimist pinda, antakse puidule sügav, ainulaadne värvitoon ning tuuakse välja unikaalne tekstuur. Ilmselt ei ole tarvis ära märkida, et iga puu on erinev, see tähendab et põletamine toob esile konkreetsele puule omased mustrid ja saadakse alati erinevad tooted.

Mittemääriv pind

Mõnikord ollakse põhjendamatult mures, et põletatud puit määrib. Kuid see ei ole tõsi, sest peale põletamist puit puhastatakse ja töödeldakse loodussõbraliku hübriidõliga, seetõttu ei määri toode mitte mingil määral. Võite julgesti kasutada seal, kus puitu sageli puudutatakse, kõnnitakse paljajalu või kus seisab mööbel.

Kauakestev

Kui soovite, et põletatud puidust voodrilauad ei kaotaks esialgset välimust ja säilitaksid võimalikult kaua oma kadestamisväärsed omadused, soovitatakse fassaadi perioodiliselt töödelda spetsiaalsete õlidega. See võimaldab säilitada esialgse esindusliku välimuse ja füüsilised omadused kuni saja aastani.

Naturaalne esteetika

Puidu põletamine vastab laitmatult paljude poolt nii hinnatud naturaalsuse aspektile, kuid unustatud pole ka projekti esteetilist visiooni. Puidu põletamine toob esile täiesti unikaalsed mustrid ja tekstuurid, tagab kaitse väliste tegurite eest ning tagab praktilisuse. Kuid viimati nimetatud aspektide ühendamine – olgem nõus – on keeruline.

Kus põletatud puitu kasutada?

Kuigi sagedamini räägitakse põletatud puidu kasutamisest fassaadi jaoks on selle kasutusvaldkond palju laiem. Põletatud puidust voodrilauad sobivad maja välis- ja sisekujundusse, terrassilauad on väga populaarne valik terrassidele, rõdudele, hööveldatud lauad –tervitatav lahendus piirdeaedadele.

Põletatud voodrilauad maja väliskujunduse jaoks

Põletatud puit annab ehitise fassaadile originaalse ja luksuliku välimuse. Põletatud puidu soliidsest, rafineeritud ja pilkupüüdvast tekstuurist saab Teie maja visiitkaart.
Põletatud voodrilauad lisavad maja fassaadile, puidust rõdudele, käsipuudele ja muudele väliskujunduse elementidele originaalse, luksusliku mulje ja tagavad samas oma põhifunktsioonid. Voodrilaudu võib paigaldada horisontaalselt, vertikaalselt või diagonaalselt.

Põletatud puit terrassile

Maja välisterrassi mõjutavad tihtipeale äärmuslikud keskkonnatingimused: vihm, lumi, niiskus, päikesekiired, temperatuuride vaheldumine. Seetõttu on terrassipuidu valimisel esmatähtis selle tugevus ja pikaealisus. Kõige populaarsem on lehis, mida iseloomustavad tugevus ja vastupidavus atmosfäärimõjudele. Põletatud lehis rahuldab ka kõige nõudlikumate klientide vajadusi – lisaks vastupidavusele rõõmustab see puit suurepärase esteetikaga. Põletatud lehisest terrass on unikaalne, väga elegantne ja kauakestev. Halvem valik pole põletatud männipuust terrassilauad.

Põletatud puidust piirdeaiad

Piirdeaial on lisaks kaitsefunktsioonile ka esteetiline otstarve. Õue harmoonilise välimuse saavutamiseks sobitatakse piirdeaed maja väliskujunduse ja teiste elementidega. Lisaks sellele esitatakse piirdeaiale alatise keskkonnamõju tõttu hulk nõudeid: see peab olema tugev, vastupidav mehhaanilistele vigastustele, niiskusele, päikesepaistele, temperatuurimuutustele ning teistele keskkonnamõjudele. Kõikidele nõuetele vastava materjali leidmine ei ole kerge. Ehk vaid juhul, kui valite põletatud puidu. Põletamine säilitab kõik puidu head omadused, lisab tugevust ja vastupidavust ning garanteerib, et selline piirdeaed on pikaajaline investeering. Tõsi, stiili ei tasu unustada – põletatud puidust piirdeaed on unikaalne, soliidne ning stiilne. Veel üks sellise piirdeaia eelis on see, et sulandub täiuslikult nii kaasaegse kui autentse maaõue miljöösse.

Millist värvi põletatud puitu valida?

Värvivalik ei ole kerge väljakutse, seda enam, et meie sortimendist leiate laia värvivaliku. Lahendust valides hinnake, kus puitu kasutatakse: maja siseruumides või õues, milline on valitsev stiil või millist soovite luua. Valides puidu värvi siseruumidele lähtuge sisekujunduse kontseptsioonist, mööbli, tekstiili ning aksessuaaride koloriidist. Valides puitu välitingimustesse, hinnake maja teiste elementide, näiteks katuse värvi, õue väikearhitektuuri elemente jms. Aga võib-olla ehitate uut maja ja just maja fassaadist saab see aktsent, millest sõltuvad muud valikud? Kui kahtlete või ei tea, millist põletatud puitu valida, võtke ühendust meie meeskonnaga – anname nõu ja aitame leida lahenduse.

Põletatud puidu värvigamma on lai. Kõige rohkem püüab pilku tugevasti põletatud, sügavmust, söestunud pind, millele on iseloomulik naturaalne krobelisus. See on kauakestev viimistlus, väga tugev ja vastupidav, ei nõua hooldamist. Must fassaad sobib rohkem kaasaegsetele hoonetele.

Eriti maitsekalt näeb välja põletatud puit, mida peale jahtumist harjatakse – seetõttu ei jää söestunud puidu efekti, kuid tuleb esile struktuur ja nähtavale ilmuvad heledamad alad. Tugevama harjamisega saavutatakse peaaegu naturaalne värvus, saavutatakse veel heledam värvitoon koos tumedate, põletatud aladega, mis on eriti elegantne ja ainulaadne variant.

Meie tootevalikus olev põletatud puit välitingimustesse:

  • Kuigi põletatud puit on tavaliselt tume, võib see siiski omada üsna palju erinevaid värvitoone, seetõttu leiate meie toodete hulgast laia värvigamma: alates mustast kuni erinevas toonis pruuni ja hallini. Värvitoon sõltub kasutatavast põletamistehnikast ja edasisest töötlemisviisist.
  • Müüme järgmisi põletatud puidu liike: Accoya®, lehis, mänd ja kuusk. Accoya® on eriti hinnatud selle naturaalsuse ja vastupidavuse poolest, lehis pälvib sümpaatiaid kadestamisväärse tugevuse ning vastupidavusega välitingimustes, mänd ja kuusk võluvad esteetilise välimusega. Tõsi küll, kõikide puiduliikide osas on olnud positiivne tagasiside, iga klient valib selle, mis vastab kõige paremini tema vajadustele ja võimalustele.
  • Pakume teile põletatud puidust hööveldatud laudu, vertikaalseks või horisontaalseks paigaldamiseks ettenähtud poolpunnlaudu, täispunnlaudu, rombiprofiiliga põletatud puidust voodrilaudu maja fassaadile, samuti lehisest või männist rihveldatud või sileda pinnaga terrassilaudu.
  • Meie sortimendis on vaid kvaliteetsed, vastupidavad ja parimat kasutamiskogemust tagavad põletatud puidust tooted fassaadile, terrassile, sisekujundusele.

„Degmeda“ – suurepärane valik igaühele

Kas te soovite realiseerida maja väliskujunduse unikaalseid ideid, kasutada ebatraditsioonilisi lahendusi? Sel juhul sobib teile ideaalselt põletatud puit – esteetiline, luksuslik, elegantne, vastupidav ja kauakestev. Pakume väga laia profiili-, tekstuuri- ning värvivalikut.

Meie kodulehel on valimine väga lihtne ja mugav Meil on erineva pikkuse ja mõõtmetega põletatud puitlaudist, seetõttu leiab igaüks selle, mis vastab kõige paremini tema vajadustele. Valige soovitud toode, sisestage vajalikud andmed ja meie meeskonna spetsialist võtab varsti Teiega ühendust ning esitab parima pakkumise. Operatiivne ja lihtne.

Soovite teada, milline on põletatud puidu hind? Võtke meiega ühendust, täites kodulehel spetsiaalse vormi või helistage – esitame täpse kalkulatsiooni, kui palju vajate oma projekti jaoks puitu ja palju see maksab.

Põletatud puit –  see on materjal, mis annab maja fassaadile rafineeritud välimuse. Meie põletatud puidust tooteid võite näha klõpsates lingile. Samuti osutame puidu põletamise teenuseid, võtame vastu ka eratellimusi.