Puidu põletamine

Puidu töötlemine tulega (iidne Yakisugi tehnika) on eriti naturaalne viis ainulaadse tulemuse saavutamiseks ilma täiendavate vahenditeta.

Puidu põletamine tulega on kõige naturaalsem puidutöötlemisviis, mis kaitseb puitu ja annab esteetilise välimuse. Töötleme teie puitu aastasadu täiustatud Jaapani puidutöötlemismeetodi abil.

Protsess

Puidu töötlemine sel meetodil on suhteliselt lihtne protsess:

  • Puitu põletatakse tulega ja saadakse ühtlane tekstuur;
  • Eemaldatakse mustus ja väiksed põlenud osakesed;
  • Puitu pestakse veega;
  • Laudis valmistatakse ette kasutamiseks – kaetakse naturaalsete õlidega.

Kuigi meetodi vanus ulatub aastasadadesse, on see, nagu ka kõik teised ajaproovi läbinud tehnikad suurepäraselt kohaldatav ka kaasaegses sise- ja väliskujunduses. See puidutöötlemisviis on eriti praktiline ja annab elukeskkonnale kauni efekti. Tähtis on rõhutada, et selle tehnikaga töödeldud puit omandab mitte ainult unikaalse värvitooni ja rõhutatud tekstuuri vaid pakub kaitset ka välistegurite eest (tuli, mädanemine, putukad). Tavaliselt kasutatakse Yakisugi puidu pinna põletamise tehnikat okaspuidu (lehise, männi kuuse, seedri, küpressi) puhul. Jaapani meetodil töödeldud puit peab vastu aastakümneid, seetõttu on lahendus mitte ainult esteetiline vaid ka eriti kauakestev.